Zad lzhitelni kasovi aparati lekari

Farin Man

Ние управляваме магазин, в който оборотът се записва чрез касови апарати. Много често клиентите искат да купуват в чужда валута за закупени стоки, обикновено в евро. Дали регистърът в касовия апарат в чуждестранна валута е допълнителен?

В договора с чл. 111, пар. 3а, т. 1 от ЗДДС, водене на регистри с касови апарати, данъкоплатците по ДДС са длъжни да отпечатват фискална фактура или фактура за всяка продажба, както и да изготвят на клиента печатния документ.

В § 10, ал. 1, т. 14 от Наредбата относно техническите условия, подобно на § 8, ал. 1, т. 14 от наредбата за касовите апарати, която включва информация, която трябва да бъде посрещната във фискална сметка, трябва задължително да означава валутата, в която се записва продажбата, най-малко за цялата брутна сума на продажбите.

Основните критерии и технически условия, на които трябва да отговарят касовите апарати, се записват и в точка 2 от наредбата относно техническите условия.

Така в случая на § 14, ал. 1 от тази наредба, програмата за продажба в склада трябва да бъде функция: дава възможност на данъкоплатеца да промени името на валутата, в която е регистрирана продажбата, или неговата абревиатура, както и предварително да програмира дадената промяна, като въведе времето и часа на промяната; регистриране на моментите и времето на започване на водене на отчетност на продажбите във втората валута във фискална осведоменост, както и конвертиране на сумата на брутната сума на продажбите в чуждестранна валута, резултатът от конвертирането, включително курса и платежното споразумение, трябва да бъде активиран по фискалната сметка след фискалното лого с дадените единици ; преобразуването трябва да се извърши с чувствителност не по-малко от шест знака след десетичната запетая и резултатът от преобразуването трябва да се закръгли до втория знак след десетичната запетая.

Също така, за да маркирате съкращението на имената на чуждестранните валути, се използват знаци, които се използват от Националната банка на Полша.

Следователно, ако данъкоплатецът има смисъл да продава статии за положението на потребителите, които плащат цената в чуждестранна валута, тогава по правило трябва да има фискален касов апарат, снабден с роля, която ще позволи конвертирането на обменния курс.

От формуляра, който е показан във въпроса, може да се заключи, че плащането за закупените стоки ще се усвоява в евро, в сезона, когато стойността на договора ще бъде дадена в злоти. Наредбите за ДДС не регулират въпроса какъв валутен курс трябва да предприемем, за да конвертираме размера на злотата в евро.