20 000 netni ili brutni fiskalni kasi

Възможно ли е да се продаде касов апарат? Възможно, но само ако е нерегистрирано и обикновено чрез сервизната компания на дадения производител, тъй като те се интересуват от закупуване на употребявани касови апарати. & Nbsp; Евтините и употребявани касови апарати могат да бъдат намерени в оторизираните теми на дадения производител. Можем да използваме и касата за бракуване. Ако обаче механизмите от касата са в много полезно настроение, тогава можете да го продадете на нова компания.

https://profolan24.eu/bg/

В наредбите за касовите апарати наистина няма изрични разпоредби, които говориха за процедурата на данъкоплатците с финансовите касови апарати в случай на прекратяване на неговата бизнес дейност. Нищо в закона не пречи на данъкоплатеца да продаде използван касов апарат, което е неговото предимство. Тази позиция е предназначена за индивидуалната роля, която беше записана на 23 август 2012 г. с номер ITPP1 / 443-662 / 12 / KM, в която директорът на Финансовата камара в Бидгошч заяви, че след като изтегли касовите апарати от земята и извърши всички формалности по закон той харчи касови апарати в съзнанието на данъкоплатеца. Това не се оплаква от пречки, че в тази ситуация касата може да бъде физически повредена или продадена на друга част. Въпреки че се прилага, никой освен производителят не е зает да купува използван касов апарат. По този начин тя се дава от факта, че визитната каса е устройство със специално предназначение, а нейната форма, функциониране и възможността да бъдат използвани от данъкоплатците са много ясно записани в наредбите, които управляват касовите апарати. Относно масата на тези разпоредби, само оторизирани производители от света и образувания, които извършват вътреобщностно придобиване или внос на касови апарати, които имат потвърждение от председателя на Централното управление на мерките, че предлаганите от тях касови апарати имат функциите, описани в чл. 111 раздел 6а и критериите и условията, които трябва да плащат. Така че, ако данъкоплатецът иска да продаде касов апарат на друго звено, би било необходимо да се оцени това решение с подходяща услуга за касови апарати, която ще прецени дали тази сума отговаря на изискванията, регистрирани в Закона за ДДС и евентуално да инсталира нов фискален модул.